Cestovní horečka

Za dva týdny mizíme a já se už teď nemůžu dočkat. Nejraději už bych začala balit. 

 Před chvílí jsem dočetla nový článek od mojí oblíbenkyně Báry Šťastné, ve kterém zmiňuje tvrzení jednoho holandského psychologa, že dovolenou si užíváme ze všeho nejvíce, než vůbec začne. Na tom něco bude. Celé je to o nastavení vlastní mysli, o tom těšení se a pak o stresu z toho, že to moc rychle utíká. Před nějakou dobou jsem četla taky o tom, že by dovolená měla být delší, alespoň desetidenní. První tři dny si totiž údajně zvykáme na nové prostředí a poslední tři dny se zase chystáme k odjezdu.

Nebyli bychom to my, kdybychom neměli něco extra. Tentokráte jsme to udělali úplně naopak. Naše dovolená bude dohromady trvat týden, který si ještě rozdělíme, aby nám něco neuteklo. Tři dny v jednom městě, tři dny ve druhém a na vzpamatování se z příjezdu a odjezdu nám bude muset stačit čas během cestování, což dá plus mínus dohromady ten sedmý den. Myslím, že to bude parádní. Což o to, já bych klidně vydržela pět dní poznávat svět a pět dní ležet na pláži..., ale Tomáš by asi umřel nudou. Vybavila se mi scénka z Účastníků zájezdu, kdy dvě vysokoškolačky leží, opalují se a jedna druhé říká, že se nenudí, protože si třídí myšlenky. Tomáš a jeho myšlenky? To nechceš! A tak jsme raději akční.

Proces mého těšení se naplno odstartoval včera večer. Našla jsem si na internetu univerzální seznam věcí, co potřebují lidé na dovolenou, a začala jsem škrtat to, co my údajně nepotřebujeme, a poznamenávat si všechno, co ještě musím koupit. U některých položek jsem se docela bavila a na konci mi došlo, že jsem ze stejného zdroje čerpala i loni. Nebo to někdo ukrad... 

Dneska jsem se vydala koupit všechno, co potřebujeme -  tedy opalovací krém. Když už jsem tam byla, koupila jsem si ještě boty a něco na sebe, ale to bych tady až tak nerozváděla. Nejlepší je, že mi k tomu krému paní pokladní dala super dárek. Plastovou taštičku na kosmetiku se třema prázdnýma lahvičkama a se samolepícíma písmenkama. Lahvičky dobrý, ale ty samolepky!! jsou naprosto boží!!! Probudila jsem v sobě hravé dítě a hned jsem tu taštičku vylepšila.

unnamed

Chtěla jsem teda původně napsat Zmuďáci, ale když jsem přilepila háček nad D, zjistila jsem, že už nemám A. Podobný příběh se odehrál i s E, takže sorry, Mindo, ty tam nejsi. Beztak pojedeme bez tebe. Což teda nevím, jak zvládnu...

Ale to už jsme zase u těch stresů, kterým je potřeba se před, během i po dovolené obloukem vyhýbat. A nejen kolem dovolené. Prostě pořád. Takže já už jsem zase sluníčková, jdu vymyslet, co by se dalo ještě poskládat z těch samolepek, ale asi nic moc, když nemám A ani E, a jdu pokračovat v ignoraci toho, že je venku hnusně. 

Čágo.

Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

 • All
 • Cestou Necestou
 • Dumkyžalky
 • MadME
 • MadMYvšichni
 • MY2
 • Mámamámám
 • Svatba
 • Číčoviny
 • Výchozí
 • Dle názvu
 • Dle data
 • Náhodně
 • Jak jsem se stala mámou

  12. 12. 2019 21:51:57
  Budeme tři. Když jsem naposledy napsala tuhle větu, rozpoutala jsem ve svém okolí bouři různorodých reakcí od radostných přes překvapené až k naprosté panice.
  Zobrazit více
 • ...

  15. 2. 2018 18:08:47
  Člověk se zkrátka nezavděčí všem. Troufám si říct, že skoro nikdy. A to skoro si nechávám do nějaký pohádky, kterou budu jednou vymýšlet pro svoje děti. 
  Zobrazit více
 • ......

  6. 1. 2018 11:37:20
  HYGGE. Tohle slovo jsem slyšela poprvé den před Vánoci z úst mojí mámy. Během těch pár dní to bylo nejfrekventovanější slovo vůbec. Všechno bylo „HYGGE“ a bylo potřeba to neustále zdůrazňovat. Jsem zvídavý tvor, takže jsem se zajímala, co že to vlastně je. Spokojila jsem se s málem, tedy s tím, že je
  Zobrazit více
 • Cestovní horečka

  29. 6. 2017 18:16:00
  Za dva týdny mizíme a já se už teď nemůžu dočkat. Nejraději už bych začala balit. 
  Zobrazit více
 • Za ty tři roky, co jsem v Praze napořád, na mě kdekoliv, kam se mé životní cesty stočily, vždycky alespoň jedna zastávka na znamení čekala. 
  Zobrazit více
 • Kdy skončilo jaro?!

  28. 5. 2017 20:49:27
  Mám takový pocit, že letošní jaro bylo snad nejkratší ze všech jar, co jsem kdy zažila. Protože pokud mi chce někdo tvrdit, že přece jaro ještě je, když se smažím na sluníčku v plavkách a ten můj blázen se dokonce koupe (!), musím nesouhlasit.
  Zobrazit více
 • Dnešní večer měl být parádní. Tomáš odjel do Plzně a my s Bridget jsme si plánovaly romantický večer ve dvou. 
  Zobrazit více
 • Vzpomínka na Londýn

  25. 4. 2017 12:19:38
  Patnáct hodin, čtyři různé dopravní prostředky, devět přestupů, dvanáct nachozených kilometrů a dvoje totálně promočené boty.
  Zobrazit více
načíst další drž klávesu SHIFT aby se načetly všechny články načíst všechny

O mně

Jmenuji se Leontýna a už několikrát jsem ve svém životě spadla na hlavu, nebo se do ní aspoň pořádně praštila. Jsem tedy praštěná a nahlavupadlá a můj život v tom jede se mnou. Každý den narazím na něco, co mě rozesměje, velmi často to bývám i já sama. Baví mě pozorovat svět kolem sebe a lidi v něm. Baví mě vnímat jejich životní příběhy a poznávat jejich povahy. Vzhledem k tomu, že někdy nepoznávám ani sama sebe, věřte, že mám o zábavu postaráno.


Kontaktní formulář


Jméno:*
E-mail:*
Předmět:*
Zpráva:
Prosím potvrďte:

Nový článek na e-mail