Kdy skončilo jaro?!

Mám takový pocit, že letošní jaro bylo snad nejkratší ze všech jar, co jsem kdy zažila. Protože pokud mi chce někdo tvrdit, že přece jaro ještě je, když se smažím na sluníčku v plavkách a ten můj blázen se dokonce koupe (!), musím nesouhlasit.

Udělám kompromis. Řekněme, že to letošní ultrakrátké jaro končí dneska. Nabízí se otázka, kdy vlastně začalo, ale sorry, na sníh na konci března se mi fakt vzpomínat nechce. Asi by se hodilo udělat takovou malou rekapitulaci toho, co všechno se do těch dvou měsíců (!!) vešlo. 

Kromě toho, že jsem úspěšně dokončila čtvrtý semestr svých vysokoškolských studií (letí to fakt šíleně), si do zatím skromné sbírky světových měst můžu připsat Amsterdam, do kroniky únikovek dalších několik, dokonce tolik, že se mi na žádnou další nechce a asi ještě nějakou dobu chtít nebude, do kategorie outdoorových zážitků stanování na horách, které jsme absolvovali tenhle víkend a bylo to moc fajn. Také se sluší zmínit, že jsem si vybrala téma bakalářky a i když zatím nemám ani čárku, alespoň nad ní usilovně přemýšlím. Teda hned za nespočtem dalších věcí, na které je potřeba myslet... Upekla jsem Tomášovi další narozeninový dort, No a pozor, přihlásila jsem se do autoškoly a už umím nastartovat auto!!! (neslyším potlesk)

P70408 152520

P70528 184221

Tomáš má za sebou další půlmaraton, tentokráte vskutku ve skvělém čase, velice obdivuhodný je i fakt, že mě po čtyřech letech dostal na společnou vyjížďku na kole a byl na mě tak hodný, že snad příště pojedu znovu, celý jeden víkend strávil tím, že omotával náš balkón silikonovým pletivem, aby naše drahá chlupatá přítelkyně mohla trávit svůj volný čas venku, opravil popraskaný podhled, vymaloval byt a vyrobil v kuchyni na zdi úžasnou magnetickou tabuli, na kterou se dá i psát, bohužel ale zatím není čím, protože pořád zapomínám koupit křídy, koupil letenky do Benátek a jen tak mimochodem se mě zeptal, jestli na podzim poletíme, a teď sedí a mlátí do klávesnice skoro stejně zuřivě jako já - prostě jsme si souzení.

IMG 1432

P70404 183249

 

Generál Mňaudón se onoho času asi válí na horní polici v šatně, protože z balkónu jsme ji vyhodili, když začala vyhrabávat jahody z truhlíku. Během jara se taky činila. Naučila se ještě víc nadávat, svůj maskovací um povýšila na nejvyšší možnou úroveň, zabrala výše zmíněnou nejvyšší poličku v šatně, vypilovala ranní vstávání v pět a stále se zdokonaluje v technikách buzení svých nejbližších, naučila se pít ze skleničky a v posledních několika dnech začala konečně normálně žrát. 

 

P70516 074614

P70527 220539

 

Jaro, bylo jsi krátký, ale bylo jsi fajn.

Dneska teda vlastně vítáme léto. Našim aktivitám by to odpovídalo. Tomáš se koupal, já jsem se opalovala (a začínám cítit, že jako vždy poprvé trochu neopatrně) a Bridget je úplně u p*dele, co je za den, natož jaké je roční období. Zaregistrovala ale jisté změny v ovzduší, jelikož začala chytat mouchy...dlouho jsem se tak nenasmála...
Abychom léto přivítali dostatečně, vyslovil dnes Tomáš přání koupit grill. Jelikož náš byt a balkón nedisponují přílišným prostorem, zvolili jsme variantu toho nejmenšího, co jsme našli. Zatím to teda vypadá parádně!

 

P70528 183104

 

No a když už jsme u toho nakupování, neustále je potřeba pracovat na zútulňování obydlí a na takovém tom sebevyjádření. Tentokrát to padlo na záchodové prkýnko. Za mě to byla láska na první pohled. Tomáš se teda trochu zdráhal, zvlášť když jsem řekla, že se z něj každej po*ere, ale nakonec jsem vyhrála. 

 

P70528 140355

 

Mylsím, že už jsme všichni dokonale připravený. 

Vítej, léto! 

Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

 • All
 • Cestou Necestou
 • Dumkyžalky
 • MadME
 • MadMYvšichni
 • MY2
 • Mámamámám
 • Svatba
 • Číčoviny
 • Výchozí
 • Dle názvu
 • Dle data
 • Náhodně
 • Jak jsem se stala mámou

  12. 12. 2019 21:51:57
  Budeme tři. Když jsem naposledy napsala tuhle větu, rozpoutala jsem ve svém okolí bouři různorodých reakcí od radostných přes překvapené až k naprosté panice.
  Zobrazit více
 • ...

  15. 2. 2018 18:08:47
  Člověk se zkrátka nezavděčí všem. Troufám si říct, že skoro nikdy. A to skoro si nechávám do nějaký pohádky, kterou budu jednou vymýšlet pro svoje děti. 
  Zobrazit více
 • ......

  6. 1. 2018 11:37:20
  HYGGE. Tohle slovo jsem slyšela poprvé den před Vánoci z úst mojí mámy. Během těch pár dní to bylo nejfrekventovanější slovo vůbec. Všechno bylo „HYGGE“ a bylo potřeba to neustále zdůrazňovat. Jsem zvídavý tvor, takže jsem se zajímala, co že to vlastně je. Spokojila jsem se s málem, tedy s tím, že je
  Zobrazit více
 • Cestovní horečka

  29. 6. 2017 18:16:00
  Za dva týdny mizíme a já se už teď nemůžu dočkat. Nejraději už bych začala balit. 
  Zobrazit více
 • Za ty tři roky, co jsem v Praze napořád, na mě kdekoliv, kam se mé životní cesty stočily, vždycky alespoň jedna zastávka na znamení čekala. 
  Zobrazit více
 • Kdy skončilo jaro?!

  28. 5. 2017 20:49:27
  Mám takový pocit, že letošní jaro bylo snad nejkratší ze všech jar, co jsem kdy zažila. Protože pokud mi chce někdo tvrdit, že přece jaro ještě je, když se smažím na sluníčku v plavkách a ten můj blázen se dokonce koupe (!), musím nesouhlasit.
  Zobrazit více
 • Dnešní večer měl být parádní. Tomáš odjel do Plzně a my s Bridget jsme si plánovaly romantický večer ve dvou. 
  Zobrazit více
 • Vzpomínka na Londýn

  25. 4. 2017 12:19:38
  Patnáct hodin, čtyři různé dopravní prostředky, devět přestupů, dvanáct nachozených kilometrů a dvoje totálně promočené boty.
  Zobrazit více
načíst další drž klávesu SHIFT aby se načetly všechny články načíst všechny

O mně

Jmenuji se Leontýna a už několikrát jsem ve svém životě spadla na hlavu, nebo se do ní aspoň pořádně praštila. Jsem tedy praštěná a nahlavupadlá a můj život v tom jede se mnou. Každý den narazím na něco, co mě rozesměje, velmi často to bývám i já sama. Baví mě pozorovat svět kolem sebe a lidi v něm. Baví mě vnímat jejich životní příběhy a poznávat jejich povahy. Vzhledem k tomu, že někdy nepoznávám ani sama sebe, věřte, že mám o zábavu postaráno.


Kontaktní formulář


Jméno:*
E-mail:*
Předmět:*
Zpráva:
Prosím potvrďte:

Nový článek na e-mail