Naše malá Bridget...

...roste jako z vody. Jen už jí tak skoro neříkáme. Je to Minda, Můra, Malá Mrcha, Miláček a Holka. 

Tak tedy, naše malá Bridget oslavila před dvěma týdny půl roku, neboli šesté "výměsí" - jak s oblibou říká můj muž. Ještě předtím ale byla na prázdninách u svý mámy. Jeli jsme na týden na hory a taky nám to přišlo jako super nápad, kdyby se s mámou kočkou po pár měsících zase setkala. Bohužel, mámě kočce to asi zas tak super nepřipadalo. Podle informací, které jsme dostali, syčela a prskala...a láskou to asi nebylo. Naštěstí té naší Holce kromě mámy kočky dělal společnost i fofoláckej pes, se kterým se rychle skamarádila a řádili spolu. 

I když jsme se na horách skvěle bavili, každý večer na mě šla fňukavá. Fakt mi po ní bylo smutno. Dokonce jsem se bála, aby nás po tom týdnu ještě vůbec poznala a chtěla s námi zpátky domů. Poznala nás. A domů se evidentně těšila, protože stačilo otevřít přepravku a už se v ní válela. Doma vylezla, vyskočila na stůl a zase bylo všechno jako dřív.

Dalo by se říct, že ji pobyt mimo domov zocelil a umožnil jí rozvíjet svou Osobnost (s velkým O proto, že je skara veliká a silná). Konkrétně se rozvíjela hlavně v oblasti dominance, vyčůranosti a mlsounství.

1) Jelikož "u kamarádů v kočičím hotelu" se kvůli Fofolákovi nezavírají na noc dveře do ložnice, naučila se chrápat v posteli. A teď se samozřejmě dožaduje tohotéž i doma. A občas jí to vychází.

2) Svou pokročilou vyčůranost prezentuje tím, že se chce "jako mazlit" a po pár vteřinách vás začně škrábat a kousat.

3) No a k tomu mlsounství... Normálně si asi člověk představí, že mlsounovi ani dobré jídlo není dost dobré. Naše Můra to má ale obráceně. Jelikož pro ni chceme to nejlepší, nakoupili jsme spoustu konzerv výborného stoprocentního masa různých druhů. A madam? Ani si k tomu nečuchne a raději vyžere všechny granule a dožaduje se kapsičky... Samozřejmě nás napadlo, že jí prostě jednou ty granule nedáme. Ale nejsme žádní tyrani... Takže se ptám.. Nechcete někdo výborný žrádlo pro kočku či psa?

4) Už se nechce moc mazlit. Tomáš si to zřejmě podělal tím, že ji nedávno v záchvatu šílenosti chytl, zvedl nad hlavu, houpal se do rytmu a zběsile zpíval, že s ní chce "tančit a pak pít a potom tančit a pak spát"... Kde jsem udělala chybu já, to netuším...

tancitapakpit

 

Čím dál víc nám dochází, kdo je doma šéf. Jestli jsme si to mysleli na začátku, byli jsme naivní. Teď to má teprve grády. Třeba včera... Z jistých důvodů bylo nutné nechat otevřené dveře do ložnice, které se běžně snažíme zavírat. Vzhůru jsem tu noc byla asi desetkrát. Buď mě vzbudilo mokré pusinkování (což na požádání občas zvládá i ve dne, KDYŽ SE JÍ CHCE), nebo drápy zaseknuté do ruky. Libovka.

Někdy byste ji prostě nejradši chytli, strčili do tašky, tašku zalepili izolepou, udělali do ní dírky na dýchání a pověsili na provázek za lustr (kterej nemáme). Ale pak zase večer sedíte a koukáte na film, ona přijde a lehne vám na nohy. Co na tom, že se za dvě minuty zvedne a půjde pryč. V tu chvíli ji prostě milujete! <3

 

kočkování

Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

 • All
 • Cestou Necestou
 • Dumkyžalky
 • MadME
 • MadMYvšichni
 • MY2
 • Mámamámám
 • Svatba
 • Číčoviny
 • Výchozí
 • Dle názvu
 • Dle data
 • Náhodně
 • Jak jsem se stala mámou

  12. 12. 2019 21:51:57
  Budeme tři. Když jsem naposledy napsala tuhle větu, rozpoutala jsem ve svém okolí bouři různorodých reakcí od radostných přes překvapené až k naprosté panice.
  Zobrazit více
 • ...

  15. 2. 2018 18:08:47
  Člověk se zkrátka nezavděčí všem. Troufám si říct, že skoro nikdy. A to skoro si nechávám do nějaký pohádky, kterou budu jednou vymýšlet pro svoje děti. 
  Zobrazit více
 • ......

  6. 1. 2018 11:37:20
  HYGGE. Tohle slovo jsem slyšela poprvé den před Vánoci z úst mojí mámy. Během těch pár dní to bylo nejfrekventovanější slovo vůbec. Všechno bylo „HYGGE“ a bylo potřeba to neustále zdůrazňovat. Jsem zvídavý tvor, takže jsem se zajímala, co že to vlastně je. Spokojila jsem se s málem, tedy s tím, že je
  Zobrazit více
 • Cestovní horečka

  29. 6. 2017 18:16:00
  Za dva týdny mizíme a já se už teď nemůžu dočkat. Nejraději už bych začala balit. 
  Zobrazit více
 • Za ty tři roky, co jsem v Praze napořád, na mě kdekoliv, kam se mé životní cesty stočily, vždycky alespoň jedna zastávka na znamení čekala. 
  Zobrazit více
 • Kdy skončilo jaro?!

  28. 5. 2017 20:49:27
  Mám takový pocit, že letošní jaro bylo snad nejkratší ze všech jar, co jsem kdy zažila. Protože pokud mi chce někdo tvrdit, že přece jaro ještě je, když se smažím na sluníčku v plavkách a ten můj blázen se dokonce koupe (!), musím nesouhlasit.
  Zobrazit více
 • Dnešní večer měl být parádní. Tomáš odjel do Plzně a my s Bridget jsme si plánovaly romantický večer ve dvou. 
  Zobrazit více
 • Vzpomínka na Londýn

  25. 4. 2017 12:19:38
  Patnáct hodin, čtyři různé dopravní prostředky, devět přestupů, dvanáct nachozených kilometrů a dvoje totálně promočené boty.
  Zobrazit více
načíst další drž klávesu SHIFT aby se načetly všechny články načíst všechny

O mně

Jmenuji se Leontýna a už několikrát jsem ve svém životě spadla na hlavu, nebo se do ní aspoň pořádně praštila. Jsem tedy praštěná a nahlavupadlá a můj život v tom jede se mnou. Každý den narazím na něco, co mě rozesměje, velmi často to bývám i já sama. Baví mě pozorovat svět kolem sebe a lidi v něm. Baví mě vnímat jejich životní příběhy a poznávat jejich povahy. Vzhledem k tomu, že někdy nepoznávám ani sama sebe, věřte, že mám o zábavu postaráno.


Kontaktní formulář


Jméno:*
E-mail:*
Předmět:*
Zpráva:
Prosím potvrďte:

Nový článek na e-mail