Šťastný pátek třináctého

A vlastně nejen pátek. Začalo to už ve čtvrtek. A zatím to trvá. :)

 Už nevím, kterou nohou jsem ve čtvrtek vstávala, ale byla to má šťastná noha. Zabila jsem dvě zkoušky jednou ranou a nebýt toho, že jsem si cestou ze školy do práce totálně promočila boty v té nechutné břečce, byl by celý den naprosto ideální. Naštěstí mám skvělého muže, který nelenil a vysvobodil mě jako princ v červeném fáru, kterým přijel večer skoro až před vchod, abych mohla jet domů v lodičkách, co mám v práci na přezutí a nezlikvidovala i je. Těšila jsem se domů, jelikož jsem měla od rána k večeři přislíbené palačinky. Má radost se ale ještě znásobila. Šli jsme zrovna v Globusu pro nákupní košík, když jsem v regále opodál zahlédla kabelku, kterou měli před rokem a kolem které jsem asi dva měsíce mlsně slídila, ale neměla jsem koule si ji koupit. Ztratila jsem se Tomášovi z dohledu, abych si jí mohla aspoň pohladit, když jsme se po takové době zase setkaly. Při tom hlazení jsem jakoby náhodou zavadila o cenovku a málem to se mnou seklo. Tři stovky!!! Skoro jsem ji z toho věšáku servala. Když jsem vylezla do uličky, Tomáš si mě měřil takovým tim typickým pohledem alá "nevěřím svým očím, to nemyslíš vážně". Vysvětlila jsem mu, že za ty prachy ji tam fakt nenechám a že jsem udělala dvě zkoušky a vůbec... Celý tento šťastný den jsem dokončila tím, že jsem na posezení sežrala pět palačinek a pak asi hodinu hekala a funěla. Prostě jsem si nemohla pomoct.

Konečně se dostáváme k pátku třináctého. Ráno jsem vstala (stejně jako ve čtvrtek si nejsem jistá, kterou nohou) a už při každodenním dramatu "zas nemám co na sebe" přišla první bomba! Tomáš přišel do šatny s rukama za zády, že mi musí něco říct. Nechápavě jsem na něj koukala a on se vytasil s úplně božím termohrnkem a přál mi všechno nejlepší k svátku. Skákala jsem radostí. Asi hlavně proto, že jsem úplně zapomněla, že mám svátek.(Ono je to s tím mým svátkem složitější, ale nechce se mi to úplně rozpitvávat. Prostě řekněme, že mám jeden v březnu, jelikož Leontýna nebyla v kalendáři. Teď už ale sem tam v nějakém je, takže ho mám i v lednu. Lednový svátek uznává Tomáš a zásadně neuznává ten březnový, naši to mají obráceně. Takže z toho vlastně těžím.) 

Spolu s novým termohrnkem a suprčupr taškou jsem se vydala do práce. Tam na mě čekala jedna z nástrah pátku třináctého - poprskal mě Lipánek, když jsem si ho otevírala k snídani. Další a naštěstí poslední nástrahou bylo, že když jsem odpoledne chtěla z práce včas odejít, neustále mě něco zdržovalo. Doteď doufám, že jsem na něco zásadního nezapomněla. 

Večer nás čekal ples. K mému údivu se konal v relativně malém prostoru a pořádalo ho čtrnáct maturantů. Tedy..Dvanáct maturantek a dva maturanti. Nikdy jsem na takhle malém plese nebyla a musím říct, že mě dostal. Bylo to úžasný! Decentní výzdoba, krásní lidé, skvělá hudba (ta kapela uměla zahrát fakt všechno!) a uvolněná atmosféra na 110%. "Naše" maturantka byla ze všech nejhezčí. Sebevědomě běhala po parketu na vysokých podpatcích v krásných krajkových šatech a rozdávala úsměvy na všechny strany.

Do mého sentimentálního rozjímaní zasáhla jedna copatá slečna. Všimla jsem si ji, už když jsme přišli, a teď se mi zdálo, že už má lehce (těžce) upito. Ještě nebylo ani deset hodin a ona už se zmítala na tanečním parketu ve zvláštním neexistujícím rytmu a jednoho kluka málem uškrtila kravatou, když se na něj pověsila. V tu chvíli jsem snad poprvé dala stoprocentně za pravdu často opakovanému klišé, že "není nic horšího, než ožralá mladá holka". A taky jsem doufala, že jsem nikdy nevyváděla tak jako ona. Je fakt, že na našich gympláckých plesech se to v tom davu ztratilo, když z tisíce lidí je polovina opilá, ale stejně... Slečnu jsem pak potkala ještě na záchodě, kde si při výletu z kabinky málem rozrazila hlavu o další dveře. Chytla jsem jí a posadila do křesla na chodbě. Přišla její kamarádka, která mi děkovala a říkala, že už pro ní někdo jede. 

Vrátila jsem se k Tomášovi a věnovali jsme se tombole. Z osmi lístků byl jeden obohacen o nápis "hlavní cena". Chvíli jsme se dohadovali, jestli to znamená, že jsme automaticky něco vyhráli, nebo jestli se teprve bude losovat. Nakonec jsme si šli vyzvednout výhru za zbylých sedm lístků. Vyhráli jsme dvě peněženky s medvídkem Pů, lepidlo a liháč, rukavice, šátek a sadu vzorků francouzské kosmetiky s tónovacím krémem.

...a pak se na mě pověsil nějakej úchyl....

P70115 201528

 

To nejlepší nás ale teprve čekalo. Nápis "hlavní cena" totiž opravdu naznačoval, že náš lístek je výherní. Když se začalo losovat, majitelé 63 a 62 dostali polštář. Byl tam ještě třetí, a tak jsem se obávala. Měli jsme totiž číslo 61. K mému překvapení třetí polštář získalo číslo 65. Rozhlédla jsem se po ostatních cenách a můj pohled se zastavil u pluhu na sníh a koštěte..Je to jasný... Kolem pluhu zrovna procházela jedna z maturantek a nesla v ruce kabelku. Určitě ji šila Jana. To by byl fór... "A kabelku vyhrává...doufám, že to bude nějaká baba...číslo 61". Vyprskla jsem smíchy. Ano, ze sto padesáti lidí jsem zrovna já měla lístek s číslem 61 a stala se tedy výhercem kabelky od mé oblíbené kabelkové kouzelnice! (Mrkněte, je fakt moc šikovná! https://www.fler.cz/zbozi?where=zbozi&search=galajana) Nesmála jsem se jen já. Smála se i ona, její rodina a Tomáš a pak i naši, když jsem jim to vyprávěla. 

To by bylo k plesu. Konečné skóre 2 dny, 2 kabelky, manžel s očima v sloup a neskutečná radost.

Ve zbytku víkendu jsme se radovali u biatlonu a další vlna euforie přišla dnes odpoledne, kdy se mi vydařila má donutová premiéra.

image postcard

 

 

Kéž by to štěstíčko vydrželo co nejdéle, ideálně do středy, kdy mě čeká poslední zkouška... :) 

 

Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

 • All
 • Cestou Necestou
 • Dumkyžalky
 • MadME
 • MadMYvšichni
 • MY2
 • Mámamámám
 • Svatba
 • Číčoviny
 • Výchozí
 • Dle názvu
 • Dle data
 • Náhodně
 • Jak jsem se stala mámou

  12. 12. 2019 21:51:57
  Budeme tři. Když jsem naposledy napsala tuhle větu, rozpoutala jsem ve svém okolí bouři různorodých reakcí od radostných přes překvapené až k naprosté panice.
  Zobrazit více
 • ...

  15. 2. 2018 18:08:47
  Člověk se zkrátka nezavděčí všem. Troufám si říct, že skoro nikdy. A to skoro si nechávám do nějaký pohádky, kterou budu jednou vymýšlet pro svoje děti. 
  Zobrazit více
 • ......

  6. 1. 2018 11:37:20
  HYGGE. Tohle slovo jsem slyšela poprvé den před Vánoci z úst mojí mámy. Během těch pár dní to bylo nejfrekventovanější slovo vůbec. Všechno bylo „HYGGE“ a bylo potřeba to neustále zdůrazňovat. Jsem zvídavý tvor, takže jsem se zajímala, co že to vlastně je. Spokojila jsem se s málem, tedy s tím, že je
  Zobrazit více
 • Cestovní horečka

  29. 6. 2017 18:16:00
  Za dva týdny mizíme a já se už teď nemůžu dočkat. Nejraději už bych začala balit. 
  Zobrazit více
 • Za ty tři roky, co jsem v Praze napořád, na mě kdekoliv, kam se mé životní cesty stočily, vždycky alespoň jedna zastávka na znamení čekala. 
  Zobrazit více
 • Kdy skončilo jaro?!

  28. 5. 2017 20:49:27
  Mám takový pocit, že letošní jaro bylo snad nejkratší ze všech jar, co jsem kdy zažila. Protože pokud mi chce někdo tvrdit, že přece jaro ještě je, když se smažím na sluníčku v plavkách a ten můj blázen se dokonce koupe (!), musím nesouhlasit.
  Zobrazit více
 • Dnešní večer měl být parádní. Tomáš odjel do Plzně a my s Bridget jsme si plánovaly romantický večer ve dvou. 
  Zobrazit více
 • Vzpomínka na Londýn

  25. 4. 2017 12:19:38
  Patnáct hodin, čtyři různé dopravní prostředky, devět přestupů, dvanáct nachozených kilometrů a dvoje totálně promočené boty.
  Zobrazit více
načíst další drž klávesu SHIFT aby se načetly všechny články načíst všechny

O mně

Jmenuji se Leontýna a už několikrát jsem ve svém životě spadla na hlavu, nebo se do ní aspoň pořádně praštila. Jsem tedy praštěná a nahlavupadlá a můj život v tom jede se mnou. Každý den narazím na něco, co mě rozesměje, velmi často to bývám i já sama. Baví mě pozorovat svět kolem sebe a lidi v něm. Baví mě vnímat jejich životní příběhy a poznávat jejich povahy. Vzhledem k tomu, že někdy nepoznávám ani sama sebe, věřte, že mám o zábavu postaráno.


Kontaktní formulář


Jméno:*
E-mail:*
Předmět:*
Zpráva:
Prosím potvrďte:

Nový článek na e-mail